Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Condițiile de muncă oferite: * Lucrul cu un angajator care se potriveste cel mai bine nevoilor și calificările * Relație permanentă de muncă * Salariul de la 30.000 la 70.000 de euro, în funcție de formare, disciplina, mărimea companiei, industrie, regiune, precum și cerințele de experiență * Lucrul cu actori globali, întreprinderile mijlocii sau de familie în funcție de dorințele și calificările * De utilizare așa cum se dorește în Germania sau Austria * Cazarea va fi asigurată, dacă este necesar * Data începerii: deschis acum sau mai târziu Cerințe pentru candidați: a * Studii superioare sau de formare profesională în domeniile: - Electrică - Electronice - Instalarea de cabluri electrice - Tehnologiile energetice - Electronica de putere - Electronice de calculator - Sau educație comparabil * Cunostinte mediu de limba germană, alte limbi sunt un avantaj * Experiențe in domeniul dvs. ar fi un avantaj * Aspect prietenos * Structurată și mod independent de lucru si initiativa personala * Experiență cu sisteme CAD, programare PLC ar fi un avantaj Sarcinile: * Proiectare si montare de diagrame de circuit, circuitele și aspectul placă de circuit imprimat pentru a asigura controlul oportun și eficient al instalațiilor electrice * Instalații electrice în funcțiune sau client * Coordonarea si programarea personalului / interior, pentru a asigura întreținerea și repararea eficientă și de înaltă calitate de echipamente și instalații electrice * Punerea și testarea unei instalații de nou dezvoltat * Dezvoltarea de concepte și circuite electronice * Proiectarea și testarea de prototipuri și de pre-serie de probe * Sprijin pentru dezvoltarea și introducerea unor concepte de testare nou / modificat * Intretinere, modificarea, repararea de alimentare, de măsurare, de control și de tehnologia de * Documentația de muncă, reparații, fabricație și inspecție instrucțiuni, etc. * Menținerea și modificarea scheme

Cerinte

Cerințe pentru candidați: a * Studii superioare sau de formare profesională în domeniile: - Electrică - Electronice - Instalarea de cabluri electrice - Tehnologiile energetice - Electronica de putere - Electronice de calculator - Sau educație comparabil * Cunostinte mediu de limba germană, alte limbi sunt un avantaj * Experiențe in domeniul dvs. ar fi un avantaj * Aspect prietenos * Structurată și mod independent de lucru si initiativa personala * Experiență cu sisteme CAD, programare PLC ar fi un avantaj

Restrictii

Limbi straine necesare Germana

4 pozitii disponibile 7 persoane au aplicat deja