Acest anunt nu mai este activ

Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - București

Descrierea jobului - București

-realizarea fundaţiilor (turnate sau forate): pichetarea şi trasarea fundaţiei, realizarea săpăturilor manual sau prin forare, montarea armăturii a ramelor şi picioarelor de fundaţii, montarea cofrajelor sau a ţevilor prin vibraţie, turnarea betonului, executarea capetelor de fundaţii; -montarea stâlpilor (verificarea la locul de montaj a coletelor din componenţa stâlpilor metalici, verificarea integrităţii stâlpilor de beton, citirea planurilor şi montarea la sol a subansamblelor (tronsoane) ţinând cont de metoda de clădire pe verticală pe verticală şi a capacităţii utilajului deridicat, ridicarea mecanizată pe verticală, în cazul stâlpilor metalici montaţi cu bigă sau macara de mare capacitate, după montarea primelor tronsoane pe fundaţie, strângerea organelor de asamblare, montarea accesoriilor, inclusiv operaţii de curăţare şi vopsire executată la sol sau la înălţime; -montarea conductoarelor active şi de protecţie, pregătirea panoului de montaj, montarea lanţurilor de izolatoare şi montarea rolelor de montaj, derularea (desfăşurarea) firului pilot şi a conductorului, întinderea la săgeată şi verificarea săgeţii de montaj, montarea accesoriilor (cleme întindere, susţinere, înnădire, antivibratoare, balize şi distanţiere, cordoane de legătură, executarea joncţiunilor etc; -ocupaţia de electrician montare şi reparaţii linii electrice aerienese derulează în condiţii foarte variate, în regim de şantier, funcţie de organizarea lucrărilor şi termenului de execuţie, pe suprafaţa solului sau la înălţime, în condiţii meteo variate, ploaie, vânt, ceaţă, temperaturi înalte, în condiţiile unor riscuri variate de accidentare de natură mecanică sau electrică; -orice activitate de pe şantier la min. 2 m, măsurat de la tălpile lucrătorului până la baza de referinţă (solul) sau altă bază, e considerat lucru la înălţime şi comportă măsuri suplimentare de prevenire a riscului de cădere. Salariaţii instruiţi pentru lucru de înălţime vor obţine Fişa de aptitudini în urma examenului medical periodic şi viza Apt lucru la înălţime. Au dreptul de lucru la înălţime persoanele între 18 - 55 ani. Beneficii: -Salariul net 1.600 si 1.700 lei + cazare + diurna; Diurna care se adauaga la salariu pentru angajatii nostri este: -pentru distante cuprinse intre 5km si 150 km departare de la sediul sucursalei, valoarea diuenei este de 25 lei/ zi; -pentru distante cuprinse intre 151km si 250 km departare de la sediul sucursalei, valoarea diuenei este de 32 lei/ zi; -pentru distante mai mari de 250km , valoarea diuenei este de 40 lei/ zi; -personalul are posibilitatea de a lucra in strainatate unde li se asigura cazare iar pe langa salariul din tara au o indemnizatie de trai cuprinsa intre 800 - 1.000 EUR/USD in functie de moneda tarii in care vor lucra; *Atentie: Nu se alege una din variante. Destinatiile sunt hotarate in functie de locatia locrarilor in momentul respectiv.

Cerinte

-Studii: scoala profesionala sau curs calificare; -executarea fundaţiilor, asamblarea şi ridicarea stâlpilor pentru linii electrice aeriene; -montarea conductoarelor active, de protecţie şi a accesoriilor specifice (izolatoare, cleme, distanţieri etc.); -lucrări specifice în cadrul verificării parametrilor şi elementelor componente ale liniei; -montarea, repararea, întreţinerea liniilor electrice aeriene activităţi desfăşurate la sol sau la înălţime pentru montaj linii electrice aeriene 0,4-750 kV.

10 pozitii disponibile
Arata anuntul si prietenilor tai