Detalii loc de munca - Germania

Descrierea jobului - Germania

Electricieni, sudori, lacatusi, instalatori – Germania ELECTRICIENI în domeniul construcțiilor civile și industriale: • Cablare și dulapuri de comandă; • Circuit altrnativ sau circuit încrucișat; • Construcția și întreținerea instalațiilor electrice; • Manipulare dispozitive de măsura electrice (multimetru); • Montaj panouri electrice, sisteme de iluminare, distribuitoare de curent, instalație electrică ascunsă sub/pe tencuială, dulapuri de comutare și comanda, jgheaburi, electromotoare; • Cunoștințe de desenen tehnic și planuri de circuite electrice; • Cunostințe automatizari (conectori, monitorizari, senzori, etc). SUDORI în diverse domenii de activitate: • construcții industiale; • construcții civile; • construcția de utilaje, mașini și autovehicule. • sudură MIG-MAG, TIG/WIG sau electrod; • sudarea țevilor sau a tablelor de diverse dimensiuni. LACATUSI MECANICI în diverse domenii de activitate: • montarea/demontarea componentelor mecanice (instalarea, înlocuirea rulmenților), hidraulice sau pneumatice (pompe, ventile); • prelucrarea manuală a metalelor după desen tehnic – pilire, tăiere, perforare, șlefuire; • asamblarea utilajelor și efectuarea probelor de funționare a mașinilor și utilajelor; INSTALATORI pentru instalații sanitare, termice, gaz, climatizare, ventilație: • Lucrari de apă, canalizare, instalare obiecte sanitare, montarea armăturilor; • Construcții și montaj sisteme de încălzire, ventilație, de aer condiționat sau de răcire; • Lucrari de service la cazane de încălzire; • Construcția și instalarea canalelor si conductelor de ventilație; • Instalare conducte, încălzire în pardoseală. BENEFICII: • salariul între 11,50 – 12,50 €/oră; • diurnă 40,00 €/zi; • program full time (40 ore/săptămână); • orele suplimentare se plătesc cu 25% în plus; • curs de limba germană gratuit; • se oferă asistență pentru cazare și transport; • contract pe termen nedeterminat; • nu se percepe nicio taxa de angajare;

Cerinte

Diverse domenii de activitate – 20 de funcții disponibile pentru fiecare post Cerințe : • studii medii de profil absolvite; • calificare specifică meseriei de electrician, sudor, lacatus sau instalator; • expereință minim 2 ani în domeniul de activitate; • cunoștințe de citire a planului/desenului tehnic (avantaj); • limba germană la nivel începător reprezintă un avantaj; • dorința de a învăța o limbă străină (germană); • persoană responsabilă și autonomă; • permis de conducere categoria B (avantaj);

50 pozitii disponibile 90 persoane au aplicat deja
Arata anuntul si prietenilor tai