Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Companie care activeaza in domeniul auto, cu o vechime de 30 de ani angajeaza specialisti cu experienta in domeniu. Datorita volumului rididcat de munca compania a decis sa-si extinda numarul de angajati. RESPONSABILITATI: - Desfasurarea activitatii conform comenzilor primite, cu maxima eficienta și precizie, in conformitate cu standardele service-ului; - Executa diagnoza pentru a depista diferite erori si le repara utilizant testere BMW; - Reparatii mecanice la autoturismele reprezentantei; - Pastrarea legaturii cu departamentul responsabil de piese auto, in vederea obtinerii pieselor solicitate; - Inregistrarea si depozitarea de diferite parti aflate in garantie sau la cererea clientului; - Examinarea autovehiculelor pentru a determina daca mai sunt necesare alte reparatii; - Comunicarea stransa cu seful de atelier; - Documentarea procesului de reparatie si asigurarea ca acesta este in conformitate cu comanda primita; - Contorizarea timpului necesar pentru efectuarea reparatiilor; - Testarea vehiculelor in urma reparatiilor; - Participarea la programe de training, cursuri, evenimente; - Informarea in permanenta in legatura cu date tehnice ale noilor tipuri de masini; - Asistarea ucenicilor la diagnoza si la reparatii; - Raportarea oricaror defectiune a aparaturii din atelier superiorului; - Este responsabil de curatenia vehiculelor; - Instiinteaza seful de atelier in legatura cu orice modificare a conditiei sau aspectului masinii; - Este responsabil de toate instrumentele și manuale primite; - Efectueaza diagnoza vehiculelor BMW folosind echipament de diagnoza BMW; - Repara vehicule BMW folosind echipamente speciale și / sau aprobate, lubrifiant, fluide, și substanțe chimice; - Tine evidenta timpului de munca pentru reparatii si diagnostic; - Se asigura ca clientul este satisfacut de reparatiile efectuate; - Mentenanta si reparatii executate in concordanta cu standardele BMW; - Abordare rapida, dar temeinica in repararea vehiculelor.

Cerinte

- Carnet de conducere categoria B; - Cunostinte mecanice si electrice. BENEFICII OFERITE: - O masa / zi asigurata de catre angajator; - Cazarea nu este asigurata, dar se ofera suport in gasirea unei chirii; - Transportul este asigurat de catre angajator; - Orele suplimentare sunt platite extra (50 %); - Discount la achizitia de autoturisme BMW din cadrul reprezentantei; - Posibilitatea relocarii cu familia. COSTURI CANDIDAT: Tarif inscriere - 360 RON, la semnarea contractului cu agentia noastra. * Pentru mai multe detalii, nu ezitati sa ne contactati!

Restrictii

Se accepta CV-uri in limba Romana

Nivel minim de educatie necesara Liceu / scoala profesionala

Nivel minim de experienta necesara 3 - 5 ani

1 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja