Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Companie care activeaza in domeniul auto, cu o vechime de 30 de ani. In prezent se afla in extindere datorita volumului ridicat de munca intampinat,astfel sunt in cautare de angajati cu experienta in domeniu. Responsabilitati: -Desfasurarea activitatii conform comenzilor primite, cu maxima eficienta și precizie, in conformitate cu standardele service-ului -Executa diagnoza pentru a depista diferite erori si le repara utilizant testere BMW -Reparatii mecanice la autoturismele reprezentantei -Pastrarea legaturii cu departamentul responsabil de piese auto, in vederea obtinerii pieselor solicitate -Inregistrarea si depozitarea de diferite parti aflate in garantie sau la cererea clientului -Examinarea autovehiculelor pentru a determina daca mai sunt necesare alte reparatii -Comunicarea stransa cu seful de atelier -Documentarea procesului de reparatie si asigurarea ca acesta este in conformitate cu comanda primita. -Contorizarea timpului necesar pentru efectuarea reparatiilor. -Testarea vehiculelor in urma reparatiilor. -Participarea la programe de training, cursuri, evenimente. -Informarea in permanenta in legatura cu date tehnice ale noilor tipuri de masini. -Asistarea ucenicilor la diagnoza si la reparatii. -Raportarea oricaror defectiune a aparaturii din atelier superiorului. -Este responsabil de curatenia vehiculelor. -Instiinteaza seful de atelier in legatura cu orice modificare a conditiei sau aspectului masinii. -Este responsabil de toate instrumentele și manuale primite. -Efectueaza diagnoza vehiculelor BMW folosind echipament de diagnoza BMW. -Repara vehicule BMW folosind echipamente speciale și / sau aprobate, lubrifiant, fluide, și substanțe chimice. -Tine evidenta timpului de munca pentru reparatii si diagnostic. -Se asigura ca clientul este satisfacut de reparatiile efectuate. -Mentenanta si reparatii executate in concordanta cu standardele BMW. -Abordare rapida, dar temeinica in repararea vehiculelor. -Va actiona ca intermediar intre managerul de service, seful de atelier, departamentul de piese de schimb și departamentul de garanție atunci cand este necesar. Avantaje: -Salariu net de 2015 Euro Net/luna -O masa/ zi asigurata de catre angajator -Cazarea nu este asigurata, dar se ofera suport in gasirea unei chirii -Transportul este asigurat de catre angajator -Orele suplimentare sunt platite extra (50 %) -Discount la achizitia de autoturisme BMW din cadrul reprezentantei. -Posibilitatea relocarii cu familia

Cerinte

-Limba engleza vorbita nivel mediu -Carnet de conducere categoria B -Cunostinte mecanice si electrice -3 ani experienta in domeniu, in repararea de masini marca BMW / Fiat -Experienta in repararea masinilor germane -Scoala profesionala sau certificat / autorizatie in domeniu

1 pozitii disponibile 41 persoane au aplicat deja