Detalii loc de munca

Descrierea jobului

• Execută lucrări de reparaţie la maşini electrice; • Verifică şi realizează ungerea rulmenţilor, lagărelor; • Controlează regimul de funcţionare a maşinilor electrice, vibraţii, regim tehnic; • Montează şi demontează, înlocuieşte motoare electrice defecte; • Întreţine şi repară sisteme de ventilaţie care au ventilatorul cuplat direct pe axul motorului, pentru diverse instalaţii; • Execută dispozitive pentru fixarea aparatelor electrice pe maşini şi utilaje; • Întreţine şi repară sistemele de ventilaţie ale echipamentelor electrice • Verifică ventilaţia maşinilor electrice; • Verifică starea cuplajelor şi le înlocuieşte pe cele uzate; • Execută diverse lucrări de natură mecanică pentru echipamentele electrice (repară dulapuri electrice, doze, cutii de legătură, sisteme de blocare, reţele de împământare).

Cerinte

Experiență minim 3 ani pe o poziție similară Cunoștințe tehnice bune, pregătire de specialitate Abilități de rezolvare a problemelor Deprinderi de gestionare a resurselor

1 pozitii disponibile 1 persoane au aplicat deja