Acest anunt nu mai este activ

Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Firma Medipe Sp. z o.o. specializată în angajarea de personal medical și de îngrijire pentru muncă în Germania angajează: Îngrijitoare vârstnică, Erzingen , 21 iunie Beneficii: 1. Contract legal de muncă 2. Salariu atractiv 3. Asigurare socială şi medicală 4. Cazare şi masă asigurată la domiciliul pacientului. 5. Decontarea cheltuielilor cu deplasarea 6. NU PERCEPEM COMISIOANE!!! Pacienta are 94 de ani , 55 kg si 155cm , are grad de boală 1. Este după infarct.Are un umăr paralizat și are problem ecu mersul .Se deplasează cu ajutorul altei persoane sau cu cadru rolator.Suferă de incontinență parțială.Nu are probleme cu comunicarea sau orienatarea în timp si spațiu.Trebuie sprijinită în totalitate la îmbrăcat și dezbrăcat. În sarcinile îngrijitoarej în afară de îngrijirea cu toată inima a pacientei intra: Ajutorul pacientei în timpul spălatului și igienei corporale .Când va apărea așa o necesitate ajutorul pancientei 24 din 24 .Curățenia în casă , pregătirea meselor , cumpărăturile, spălatul hainelor , călcatul hainelor. Ajutorul pacientei la îmbrăcat , dezbrăcat , acvompaniamentul la medic , plimbări , organizarea timpului liber penru pacientă. Pentru îngrijitoare este disponibilă o cameră complet echipată printre altele internet și baie separată. Salariul 1100.

Cerinte

1. Limba germană la nivel conversațional /avansat (Obligatoriu) 2. Experienţă îngrijire persoane vârstnice 3. Persoană înţelegătoare, răbdătoare şi prietenoasă 4. Apt de muncă

1 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja