Acest anunt nu mai este activ

Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Îngrijitoare persoană vârstnic, Essen pentru 31.05.2014 Beneficii: 1. Contract legal de muncă 2. Salariu atractiv 3. Asigurare socială şi medicală 4. Cazare şi masă asigurată la domiciliul pacientului. 5. Decontarea cheltuielilor cu deplasarea 6. NU PERCEPEM COMISIOANE!!! Cerinţe: 1. Limba germană la nivel mediu (Obligatoriu) 2. Experienţă îngrijire persoane vârstnice 3. Persoană înţelegătoare, răbdătoare şi prietenoasă 4. Apt de muncă 5. Permis de conducere Căutăm îngrijioare pentru un domn de 86 de ani , 1,78m , 71 kg. Sufera de afectiuni specifice varstei , aritmie,Parkinson,insuficienta cardiaca , incontinenta (poarta scutece), inceput de dementa, cancer la piele. Nu are probleme cu comunicarea si orientarea in timp si spatiu ,se deplaseaza singur sau cu ajutorul altei persoane ,din cand in cand cu cadru rolator Din pat se ridica cu ajutorul altei persoane, deasemenea in casa va instalat un pat de specialitate,mananca si bea singur , nu are niciun fel de regim (in afara de faptul ca nu poate manca Grapefruit) , se trezeste de 2-3 ori pe noapte. Domnul sta la casa in oras, de la casa pana cel mai apropiat magazin sunt 20 de minute. Pentru ingrijitoare camera separata complet echipata printre altele si televizor si internet. Îngrijitoarea va avea 2 ore libere pe zi sau jumatate de zi pe saptamana (de stabilit cu familia). In sarcinile ingrijitoare intra (in afara de ajutorul batranului la toate activitatile de zi cu zi ) Curatenia in casa, gatitul cumparaturile ,.In ce priveste pacientul ajutorul acestuia la imbracat , dezbracat , baie si igiena corporala, schimbarea scuteceleor, organizarea timpului liber pentru pacient.

Cerinte

1. Limba germană la nivel conversațional (Obligatoriu) 2. Experienţă îngrijire persoane vârstnice 3. Persoană înţelegătoare, răbdătoare şi prietenoasă 4. Apt de muncă 5. Permis de conducere

1 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja