Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Responsabilitati: Organizarea, coordonarea si controlul activitatii departamentului financiar-contabil; Organizeaza si participa la intocmirea lucrarilor de inchidere a exercitiului financiar-contabil, la operatiunile de inventariere a patrimoniului urmarind modul de valorificare a rezultatelor inventarierii; Gestionarea si inregistrarea documentelor contabile: facturi, plati, buget, balanta, rapoarte financiare; Gestionarea documentelor de plata primite de la clienti; Asigura si raspunde de elaborarea balantei de verificare la termenele stabilite de legislatia in vigoare; Intocmirea de rapoarte specifice la solicitarea managerului companiei; Reprezentarea companiei in fata organelor de control fiscal; Aplicarea corespunzatoare a reglementarilor contabile in vigoare.

Cerinte

Minumim 3 ani experienta in domeniu, cuprinzand toate aspectele activitatii financiar contabile; Cunostinte avansate despre sistemul organizatoric si financiar-contabil; Cunostinte solide in ceea ce priveste legislatia in vigoare privind domeniul financiar-contabil; Abilitatea de a lucra cu termene limita; Corectitudine, seriozitate, bune aptitudini de comunicare si relationare, spirit de echipa; Excelente abilitati de organizare si coordonare; Cunostinte de limba engleza. Trimite C.V.-ul pe jobs @ exella.ro (fara spatii).

1 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja