Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - București

Descrierea jobului - București

- Gestionarea bazelor de date de clienti si furnizori; - Dezvoltarea portofoliului de clienti si furnizori, mentinerea permanenta a contactului cu acestia; - Coordonarea si controlul expeditiilor de marfa; - Urmarirea incasarilor si platilor; - Realizarea target-ului lunar; - Mentinerea relatiei cu clientii/transportatorii (transmiterea, monitorizarea si finalizarea comenzilor); - Identificarea celor mai bune solutii de transport; - Intocmirea ofertelor de transport - Negocierea si transmiterea comenzilor de transport; - Organizarea transporturilor (complete si grupaje); - Raportarea periodica a activitatii catre managerul superior; - Introducerea datelor operationale in sistemul informatic.

Cerinte

- Experienta anterioara intr-o casa de expeditii (6 luni-1 an); - Cunostinte limba engleza, nivel fluent; - Cunostinte operare PC – MS Office; - Orientare catre client; - Persoana comunicativa, convingatoare si persuasiva, organizata pentru a face fata mai multor sarcini in acelasi timp; - Orientare catre rezolvarea problemelor, flexibilitate; - Abilitati de vanzare si negociere; - Seriozitate si punctualitate; - Spirit de echipa, planificare si negociere.

1 pozitii disponibile
Arata anuntul si prietenilor tai