Acest anunt nu mai este activ

Detalii loc de munca

Descrierea jobului

- Contacteaza si mentine legatura cu clientii si furnizorii - Dezvolta baza de date a firmei prin atragerea de noi clienti si subcontractanti in cele mai bune conditii ale raportului pret-calitate - Negociaza si incheie contracte punctuale de transport - Preia si urmareste executarea comenzilor de transport intern si international - Urmareste transporturile efectuate si se asigura ca s-a respectat termenul si conditiile agreate - Asigura fluxul informational de la si catre transportatori - Avizeaza camioanele la locul incarcarii / descarcarii, verifica incarcarea / descarcarea si primeste / trimite confirmarile aferente - Gaseste solutiile optime de desfasurare a transporturilor si comunica solutiile alese catre client in cel mai scurt timp - Analizeaza preturile si coopereaza cu echipa - Pastreaza confidentialitatea conform regulamentului intern al companiei - Mediu de lucru dinamic, echipa tanara, pachet salarial motivant, bonusuri atractive, posibilitate de dezvoltare, contract de munca nedeterminat

Cerinte

- Minim 6 luni experienta in domeniul transporturilui rutier intern / international (cunostiinte specifice pietei transporturilor si a legislatiei in vigoare) reprezinta un avantaj - Persoana comunicativa, rezistenta la stres, capabila sa lucreze in echipa - Abilitati de negociere a pretului cu transportatorii; comunicarea detaliilor legate de incarcarea / descarcarea marfii; urmarirea transportului pana la destinatie -Initiativa si orientare catre rezolvarea eventualelor probleme - Abilitatea de a lucra cu termene limita - Fire analitica si abilitati de comunicare - Cunostinte de limba engleza - scris si vorbit - Abilitati de operare MS Office, Internet

1 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja