Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Esti expert in legislatia muncii si ai cateva ore disponibile seara si in weekend? Doresti sa impartasesti cu cei aflati la inceput de drum, cunostiintele tale? Atunci alatura-te echipei noastre de traineri specializati. Responsabilitatile principale sunt: pregatirea si sustinerea sesiunilor de training cu tematica “legislatia muncii”, in cadrul cursului de inspector resurse umane; oferirea informatiilor de ordin tehnic si practic, prin prezentarea unor cazuri concrete aplicabile in companiile private referitoare la: intocmirea documentatiei necesare incheierii/ modificarii/ suspendarii/ incetarii contractului individual de munca; inregistrarea angajarilor, modificarilor, cazurilor de suspendare si incetare a contractelor individuale de munca in registrul de evidenta a salariatilor si a corectiilor necesare; exemple de calcul salarial (metodologia de calcul; baza legala) conditiile de acordare a diferitelor tipuri de pensii (pensiei de limita de varsta, pensiei de limita de varsta cu reducerea varstei de pensionare, pensiei anticipate, pensiei anticipate partiale, pensiei de invaliditate); conditiile pentru acordarea indemnizatiei de somaj si subventiile acordate angajatorilor care incadreaza in munca din randul somerilor; indrumare si consultanta privind problemele intampinate de catre cursanti in practica de zi cu zi Beneficii Remuneratie motivanta (plata per curs). Bonusuri semestriale in functie de performanta Mediu de lucru placut, alaturi de o echipa de profesionisti Contact CAPITAL JOBS iti ofera solutii in gasirea unui loc de munca.Creeaza-ti un cont si inregistreaza-te in competitia pentru cele mai bune locuri de munca.Suntem prezenti in Bucuresti, Iasi, Suceava si Bacau.

Cerinte

Cerinte: • cunoasterea (la nivel de expert) a prevederilor legislatiei muncii, cu noile modificari aduse; • minim 5 ani experienta in administrarea de personal in companii private; • studii superioare finalizate (preferabil Facultatea de Drept); studiile post-universitare de Dreptul muncii constituie un avantaj; • capacitate foarte buna de comunicare si inter-relationare; • capacitatea de a sustine un training interactiv; • disponibilitate de a impartasi din experienta profesionala acumulata; • experienta in training (cursuri, work-shop-uri, seminarii, etc) constituie un atu; • certificarea de Formator constituie un atu; • cunostintele avansate de salarizare (legislatie+calcul salarial).

1 pozitii disponibile 1 persoane au aplicat deja