Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Candidatul ideal: Căutăm o persoană proactivă, cu spirit de inițiativă și cu abilități foarte bune de coaching pentru un proiect internațional. Pentru reușita în această misiune este nevoie de: - Experiență relevantă de minim 3 ani în domeniul comerț/ retail/ vînzări/ rețele de magazine/ merchandising etc.; - Experiență în inițierea, implementarea și coordonarea de proiecte de formare – reprezintă un mare avantaj; - Cunoștințe foarte bune de limba franceză – nivel minim B2; - Cunoașterea în detaliu a sistemului de organizare și a regulamentelor de funcționare de la nivelul magazinelor clientului francez – aspect acoperit de perioada de formare inițială; - Bune abilități de comunicare şi motivare; - Reale abilități de leadership și animare a unui grup; - Adaptabilitate și flexibilitate în gândire și acțiune; - Disponibilitate la formare de lungă durată în Franța, în cadrul magazinelor clientului francez; - Disponibilitate la deplasări în interes de serviciu.

Cerinte

Căutăm un Formator Echipă Magazin care să asigure training-ul pentru managerii și personalul de execuție al unui mare lanț de magazine de destocaj din Franța. Jobul va fi locat în Arad. Printre principalele sale responsabilități se vor număra: - Elaborarea și implementarea de programe de formare atât teoretice cât și practice, conform necesităților identificate la nivelul rețelei de magazine; - Asigurarea formării (inițiale/continue) tuturor angajaților de la nivelul magazinelor, având ca obiective principale transmiterea culturii organizaționale și a valorilor specifice companiei (implicare, provocare, pasiune si atingerea obiectivelor); - Asigurarea training-ului, atât teoretic cât și practic, pe partea de proceduri interne, moduri de lucru, reglementări și reguli de securitate a muncii specifice rețelei de magazine; - Realizarea planning-ului formărilor respectând strategia validată de client; - Evaluarea competențelor angajaților și propunerea de planuri de acțiune pentru ameliorarea acestora, având ca scop principal accelerarea procesului de asimilare și preluare atribuții. Beneficii: - Formare la nivel internaţional; - Reale oportunitati de dezvoltare a unei cariere intr-un mediu profesionist, alaturi de o echipa dinamica si de succes; - Pachet salarial atractiv.

1 pozitii disponibile 2 persoane au aplicat deja