Detalii loc de munca

Descrierea jobului

KREVIN recruteaza FREZOR CNC in Franta. Recrutam pentru Franta un Frezor CNC ce va avea urmatoarele responsabilitati: -citirea planurilor tehnice (cote, tolerante, reprezentari in spatiu, interpretari pentru trecerea de la o piesa bruta la o piesa finita; -programarea si adaptarea programelor; -administrarea utilajelor; -tastarea si validarea programelor; -controlarea productiei; -respectarea instructiunilor de securitate in munca; -respectarea planningului de productie; -optimizarea si ameliorarea continua de punere in functiune a masinilor; -efectuarea lucrarilor de mentenanta la masini si utilaje; -asigurarea curateniei la locul de munca. Beneficii: -salarizarea de 1700 euro/luna brut; -cazarea si transportul sunt asigurate; -posibilitate de prelungire a contractului. Numai candidatii selectati vor fi contactati. Toate candidaturile vor fi analizate cu obiectivitate si in deplina confidentialitate.

Cerinte

-vasta experienta in domeniu; -cunoasterea tipurilor de utilaje si a perimetrilor de prelucrare; -cunoasterea si punerea in functiune a frezei CNC (MSA 5 axe cu masa 2000*1200*1500); -stapanirea programelor numerice HEIDEHEIM; -utilizarea programului Excel; -cunostinte de metrologie; -respectarea normelor de igiena si securitate; -cunostinte de limba franceza la nivel avansat; -permis de conducere categoria B.

1 pozitii disponibile 9 persoane au aplicat deja