Detalii loc de munca

Descrierea jobului

S.C. MOTORLAND SRL ANGAJEAZǍ: FREZOR CNC Atributiile principale si sarcini specifice: • interpretarea si utilizarea documentatiei tehnice; • selectarea vitezei, ustensilelor si materialelor, a uneltelor de fixat si pieselor de lucru; • reglarea dispozitivelor masinii; • pregatirea locului de munca in vederea prelucrarii prin aschiere, • prelucrarea la rece a materialelor metalice si aliajelor, • prelucrarea cu masina a pieselor de diferite forme si marimi, aducandu-le la dimensiunile, acuraterea si finisajul de suprafata specificate, efectuarea taieturilor fine; • controlul pieselor prelucrate; • intretinerea masinilor specifice

Cerinte

• programarea maşinilor CNC cu comandă FANUC • experienţă în domeniu prelucrărilor prin aşchiere • cunoştinţe temeinice de desen tehnic • seriozitate şi dorinţa de a munci • constituie avantaj posibilittea de a lucra şi pe strung CNC Beneficii • condiţii salariale şi de muncă atractive

1 pozitii disponibile 8 persoane au aplicat deja