Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Meseria de Farmacist este de a dezvolta, produce, controla si onora în mod profesionist comenzile de medicamente si retete din domeniul farmaceutic. Rentacred -HR.Agency recruteaza candidati pentru functia de "Farmacist" , in cadrul unui lant de farmacii din Suedia. Se incheie contract de munca pe perioada nedeterminata,avand perioada de proba timp de 6 luni. Job-ul este Full time -42 ore / saptamana. Salarizarea incepe de la 27.000 Coroane Suedeze /luna ( 2900 euro) - si va creste in functie de experienta profesionala a fiecarui candidat. Cazarea si masa sunt aisgurate gratuit de catre angajator. Care sunt îndatoririle postului? Obligatiile includ: sa presteze munca în domeniul productiei de noi medicamente si preparate farmaceutice - sa controleze calitatea si eficienta medicamentelor - sa prepare medicamente care nu sunt livrate catre farmacii ca produse finite - sa elibereze pacientilor medicamentele prescrise de medic sau sa vânda medicamentele care pot fi cumparate fara reteta ("la liber"). Trebuie sa explice pacientilor cum se administreaza medicamentele si orice efecte secundare sau contraindicatii au acestea; sa controleze munca asistentului farmacist, în special cea de preparare a retetelor.Munca implica de asemenea verificarea si completarea stocurilor de medicamente; acordarea de sfaturi cu privire la medicamente; administrarea, negocierea si activitati de consultanta, daca lucreaza într-o societate cu profil farmaceutic. NU SE PERCEP TAXE SAU ALTE COMISIOANE !!! Persoanele interesate sunt rugate sa aplice cu un Cv redactat in limba engleza + poza full body pe una din adresele de email a firmei noastre sau pot veni la sediul agentiei cu un Cv : Str.Pacii, nr.3,Bl.S2,Sc.B,Ap.3 , Tulcea.

Cerinte

Cerinte obligatorii : -finalizarea studiilor : Facultatea de Farmacie +Master ( diplomele legalizate si traduse) -cunostintele limbii engleze la nivel avansat ; -conostintele limbii suedeze la nivel de baza prezinta avantaj ; -experienta profesionala minim 1 an in domeniu ; Candidatul trebuie sa fie responsabil si sa fie disponibil de a lucra in echipa.

5 pozitii disponibile 2 persoane au aplicat deja