Detalii loc de munca

Descrierea jobului

The new inquiry is for Steel Fixers + Long term job. + Health insurance arranged (20,35 euro/week). 20,35 Euro asigurare de sănătate pe săptămână, deduse din plata netă săptămânală. Impozitele sunt plătite de angajatori, angajatul primește salariului net convenit. + 410 Euro net salary per week (after insurance 1695 Euro net per month!) 10,15 euro pe oră lucrată (410 euro pe săptămână cu 38 de ore lucrate) Program de lucru: Luni - Vineri, 8 pana la 17 + free accommodation and local transport arranged. Cazarea este plătită integral. Transportul care depăşeşte 50 km este decontat la valoarea de 0,19 euro per kilometru pentru conducătorul care merge cu maşina proprie. Încălțămintea de protecție și hainele de lucru adecvate trebuie să fie aduse de către candidat. - Mandatory Driving licence B at least 50% of candidates. Detinerea unui permis de conducere pentru 50 % dintre candidati. + Mix of Basic English + Conversational English accepted (working in teams) + VCA certification arranged by the client (free of charge if working longer than 8 weeks). Certificatul VCA va fi obtinut de catre angajator. - Minimal 3 years of relevant experience.

Cerinte

Experience in the fields: Bridges or viaducts and utility construction. - read and interpret working plans and steel lists for the job - set out the work from these instructions - make steel bars or mesh the required length by cutting them with bolt cutters, guillotines or power saws - assemble the reinforcing bars or mesh by welding, wiring or clipping into predetermined locations within the concrete - fabricate steel reinforcement such as beams, footing pads or special units - join prefabricated units together for large sections of high rise or civil projects, and position the reinforcement ready for concrete pours - Mandatory Driving licence B at least 50% of candidates. - Minimal 3 years of relevant experience. - English or German language - good level.

20 pozitii disponibile 11 persoane au aplicat deja