Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Gestionarea şi inregistrarea documentelor contabile: facturi, plati, buget, balanta, rapoarte financiare Organizarea si participarea la intocmirea lucrarilor de inchidere a exercitiului financiar-contabil si la operatiunile de inventariere a patrimoniului. Gestionarea instrumentelor de plata primite de la client Tine legatura cu clientii din Ungaria Se ocupa de partea de controlling pentru activitatea din Romania si din Ungaria Asigura si raspunde de elaborarea balantei de verificare la termenele stabilite de legislatia in vigoare Calculul si interpretarea indicatorilor economico-financiari ai societatii Intocmirea de rapoarte specifice la solicitarea managerului companiei Reprezentarea companiei in fata organelor de control fiscal

Cerinte

Studii superioare cu specializare in domeniul financiar contabil Experienta intr-o pozitie similara, minim 3 - 5 ani, cuprinzand toate aspectele activitatii financiar-contabile Cunostinte solide in ceea ce priveste legislatia in vigoare privind domeniul financiar-contabil; Experienta pe o pozitie de controlling – reprezinta un avantaj Cunostinte obligatorii de limba Engleza – nivel avansat Cunostinte obligatorii de limba Maghiara – nivel avansat Cunostinte de SAP – constituie avantaj Bune cunostinte utilizare a pachetului Microsoft Office Abilitatea de a lucra in conditii de stres, cu termene limita; Se ofera: -se ofera traininguri in Cehia -mediu de lucru profesionist, oportunitati de dezvoltare; -pachet salarial atractiv

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Colegiu / studii postliceale

1 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja