Detalii loc de munca - Anglia

Descrierea jobului - Anglia

Recrutam fizioterapeuti cu sau fara experienta, pentru a lucra in clinica de recuperare neurologica din Anglia. Pentru inceput se lucreaza ca rehabilitation assistant. Beneficii: -contract pe perioada nedeterminata -training si cursuri de formare gratuite -angajatii sunt platiti in functie de experienta profesionala si inregistrarea la NMC, incepand cu 7.50 lire/ora Net, pana la 15 lire/ora NET -se lucreaza minim 40 h/saptamana, pana la 60 h/saptamana, iar plata se face saptamanal; -salariul mediu este cuprins intre 1500-2000 lire/luna; -cazare asigurata de angajator contracost-90 lire/saptamana pentru single room sau 65 lire/saptamana pentru double room, in site-uri aflate la 10-15 min de spital; -spitalul se afla in Tonbridge, la 45 min distanta cu trenul de Londra -mancarea este asigurata in timpul orelor de munca; -angajatorul ofera sprijin si asistenta completa pentru inregistrarea NMC. Responsabilitati: -se lucreaza in cadrul spitalului pacientilor cu un numar de maxim 3 pacienti/zi -de regula sunt pacienti care au suferit accidente cerebrale sau alt gen de afectiuni medicale, iar aplicantii trebuie sa fie persoane altruiste, inspirationale, optimiste, entuziaste si foarte motivate, care sa le asigure pacientilor confortul medical zilnic, prin activitati de rutina, precum: igiena corporala, hranirea, mobilizarea si transportul pacientului la sedintele de terapie, precum si acordarea primului ajutor, atunci cand este cazul.

Cerinte

Cerinte: -persoane de gen feminin sau masculin, fizioterapeuti cu sau fara experienta -studii de specialitate; -cunostinte de limba engleza la nivel conversational;

5 pozitii disponibile 5 persoane au aplicat deja