Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Se lucreaza intr-o companie care se ocupa cu industria de prelucrare a metalelor, in special otel ( 95% otel negru), otel inoxidabil si aluminiu. Se cauta un frezor si un strungar care stie sa programeze si opereze in Fanuc Materiale cu care se lucreaza: otel negru, si cateodata aluminiu

Cerinte

Candidatul ideal trebuie sa stie sa si programeze si sa si opereze aceste masini in programul Fanuc Cunostinte ISO – sunt necesare Se cere experienta intre 3-5 ani pe un post similar. Engleza la nivel conversational Se lucreaza pe 2 tipuri de masini Se lucreaza pe masini cu comanda numerica CNC Programul in care se lucreaza este FANUC Se cauta o persoana care este capabil sa produca atat serii mici ( 5-6 elementi) cat si serii mari (20-100 elementi) Capabil de a lucra total independent de la primirea desenului tehnic , setarea masinii, selectarea/schimbarea uneltelor, programare si controlul calitatii. Materiale folosite: otel negru, aluminiu Instrumente de masurare: micrometru, subler Se cere grad ridicat de accuratete (1-3 mic) Se cauta o persoana: responsabila, organizat, capabil sa interpreteze desen tehnic

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Liceu / scoala profesionala

2 pozitii disponibile 4 persoane au aplicat deja