Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - Cluj Napoca

Descrierea jobului - Cluj Napoca

Cautam persoane talentate care sa ni se alature echipei Infomunca pentru dezvoltarea siteului infomunca.ro. Ca si full-stack developer vei fi responsabil de: * dezvoltarea functionalitatilor noi * mentenanta platformei existente * performanta sistemelor din spatele aplicatiei Aspectele importante ale jobului: * scrierea de cod scalabil si performant * testarea functionalitatilor livrate * colaborare stransa cu: utilizatorii aplicatiei, fondatorii infomunca.ro, echipa de suport Cateodata complexitatea peisajului tehnic in care traim ridica probleme care nu au legatura directa cu codul pe care il scriem ci isi au natura in interactiuna complexa dintre sistemele software sau in varietatea platformelor folosite de clienti. Din acest motiv este esentiala cunoasterea aspectelor ce tin de aplicatiile Web 2.0: de la front-end la protocoale de comunicare, serializare, access concurent la resurse, procesare distribuita.

Cerinte

Va trebui sa cunosti: * C# ( si conceptele de baza din frameworkul .NET) * ASP.NET MVC * CSS3 * Javascript (Vanilla, jQuery) * SQL Poti invata alaturi de noi: * aspecte ce tin de SRE * rezolvarea de probleme complexe * AngularJS 1.x * Foundation 6 * PaaS: Azure * Solr ( Lucene )

1 pozitii disponibile