Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Ne trebuie o îngrijitoare pentru doamna Gertrud Aplicați dacă sunteți în cautarea unui loc de muncă ca și îngrijitor/îngrijitoare de persoane învârstă. Data plecării: 27.04.2015 Starea de sănătate: tumoare, diabet, insuficiență cardiacă, incontinență. Starea mantală normală, merge în scaunul cu rotile. Responsabilități: gătire, călcare, curătenie în îmbrăcarea și dezbrăcarea pacientei, spălare, schimbarea pampersului-a chiloților, vegherea în timpul nopții, transferul de la scaunul cu rotile la pat. . Oferim: Candidatului îi oferim loc de muncă într-o firmă stabilă, asigurare, cazare, un salariu net de 1050 de EUR.

Cerinte

Cerințe: Candidata/ul trebuie să cunoască limba germană la un nivel suficient, sa aibe experiență în îngrijirea persoanelor învârstă și a celor care sunt imobilizati la pat Asteptăm cv-urile dumneavoastră!

10 pozitii disponibile 3 persoane au aplicat deja