Detalii loc de munca - București

Descrierea jobului - București

Responsabilitati: Preluarea, verificarea si inregistrarea dosarelor de personal in vederea intocmirii formalitatilor de angajare; Verificarea si inregistrarea documentelor pentru dosarele de personal si asigurarea si monitorizarea implementarii eventualelor modificari; Verificarea intocmirii corecte si respectarii termenelor si reglementarilor legale si interne in ceea ce priveste documentele referitoare la administrarea si salarizarea personalului – contracte de munca, acte aditionale, state de plata, declaratii lunare catre autoritati, etc. Realizarea, procesarea si inchiderea corecta, completa si la timp a procesului de pontaj si a notelor de lichidare, la nivel de companie, in colaborare cu responsabilii alocati; Preluarea, validarea si procesarea informatiilor necesare pentru salarizare si administrare personal, in acord cu procedurile si politicile existente in organizatie si prevederile legale; Asigurarea unui suport specializat in ceea ce priveste procesele de salarizare si modalitatile de calcul salarial; Colaborarea cu furnizorul extern de servicii HR, pe aria de salarizare si administrare personal; Monitorizarea si administrarea programelor de beneficii in acord cu politicile si procedurile existente; Mentinerea relatiei cu departamentele client in vederea asigurarii unui suport specializat si pentru a sustine alinierea proceselor interne.

Cerinte

Studii superioare. Experienta anterioara de minim 2 ani pe un post similar. Specializarea in domeniul salarizarii – atestat de inspector salarizare. Foarte bune abilitati de lucru cu computerul – Microsoft Office la nivel avansat. Orientare catre client; Orientare catre atingerea rezultatelor; Integritate si incredere; Foarte bune abilitati de organizare si planificare; Capacitatea de a identifica rapid solutii pentru rezolvarea problemelor aparute in activitate; Atentie pentru detalii; Capacitatea de a lucra cu informatii cu caracter confidential; Foarte bune abilitati de comunicare - scris si oral – si informare.

1 pozitii disponibile 6 persoane au aplicat deja
Arata anuntul si prietenilor tai