Detalii loc de munca - Cluj Napoca

Descrierea jobului - Cluj Napoca

Infomunca recruteaza pentru o importanta companie din Cluj-Napoca HR Manager. Compania activeaza la nivel national. Atributiile postului sunt urmatoarele: -sa comunice pro-activ cu managerii implicati in procesul de recrutare si selectie si determina cerintele speciale ale pozitiilor vacante, se asigura ca a inteles toate informatiile cuprinse in fisa de post si profilul candidatului, primite de la managerul angajator; -sa pregateasca, sa redacteze si sa urmareaasca documentatia referitoare la procesul de selectie si recrutare, conform politicii de recrutare; -sa coordoneze si sa monitorizeze procesul de publicare interna si externa (prin intermediul tuturor mediilor de comunicare disponibile) a anunturilor; -sa receptioneze toate aplicatiile interne si externe ale candidatilor si sa caute in baza de date existenta aplicatii depuse anterior care corespund criteriilor mentionate in profilul candidatului si fisa de post -sa efectueze screening-ul preliminar al tuturor aplicatiilor primite si sa se asigure ca aplicatiile selectate pentru interviu corespund fisei postului si profilului candidatului din punct de vedere al calificarii profesionale, a abilitatilor, experientei si cunostintelor; -sa utilizeze instrumentele de testare (teste psihometrice, teste specifice de cunostinte) puse la dispozitie de companie; -sa organizeze si sa sustina interviurile (inclusiv cele telefonice) preliminare; -sa verifice referintele candidatului; -sa asiste noul angajat in procesul de integrare in companie -sa participe la organizarea si coordonarea intregului proces de recrutare si selectie de personal pentru posturile vacante ce ii sunt alocate ; -sa aiba capacitatea de organizare a locului de munca -sa participe activ la rezolvarea sarcinilor echipei. Se ofera salariu motivant si posibilitati de dezvoltare profesionala.

Cerinte

Candidatii ideal indeplineste urmatoarele conditii: - experienta in domeniu de min.2 ani - cunostinte avansate de limba maghiara - sa fie organizat, cinstit, loial si disciplinat, dand dovada in toate imprejurarile de o atitudine civilizata si corecta fata de toate persoanele cu care vine in contact.

1 pozitii disponibile 20 persoane au aplicat deja
Festivalul economiei germane