Detalii loc de munca

Descrierea jobului

HR- PROJECT MANAGER alfa-Horizont este în căutare de candidați pentru o firmă germană din Sibiu, specializată în recrutare și plasare forță de muncă în Germania. Descrierea jobului:  Activitatea se desfășoară la sediul din Sibiu iar candidații țintă se află în Germania  Asigurarea interacțiunii cu candidații (procedeu complet respectiv susținere interviuri, elaborare rapoarte finale) 2.Researcher – Specialist recrutare HR alfa-Horizont este în căutare de candidați pentru o firmă germană din Sibiu, specializată în recrutare și plasare forță de muncă în Germania. Descrierea jobului:  Activitatea se desfășoară la sediul din Sibiu iar candidații țintă se află în Germania  Identificare candidați eligibili/potriviți în rețele media (eg.XING,LINKEDIN)  Inițiere contactare directă candidați  Propuneri de noi modalități de interacționare cu candidații  Realizare etapă preliminară de contact candidați (via e-mail, scrisori de colaborare)  Direcționare către echipa de management, după acceptul de continuare a colaborării exprimat de candidații selectați

Cerinte

1.HR MANAGER Cerințe:  Experiență în recrutare din domeniul logisticii și a vânzărilor, constituie un important avantaj  Abilitățile de comunicare cu clienții sunt esențiale  Cunoștințe la nivel avansat de limbă germană si limbă engleză - interviurile se susțin în limba germană - realizare rapoarte,scrisori, documentație în limba germane  Candidatul ideal este o persoană activă cu experiență solidă în HR, SALES, CUSTOMERS SERVICES, cu bune competențe în ceea ce privește utilizarea canalelor social -media, rețele profesionale de recrutare online. 2.HR RESEARCHER Cerințe:  Experiență în recrutare din domeniul logisticii și a vânzărilor, constituie un important avantaj  Abilitățile de comunicare cu clienții sunt esențiale  Cunoștințe la nivel avansat de limbă germană si limbă engleză Clientul nostru oferă:  Retribuție financiară motivantă  Mediu organizat, dezvoltat și prietenos de muncă la standarde germane

2 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja