Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - București

Descrierea jobului - București

Vei gestiona procesele de recrutare și selecție (atât la nivel intern cât și la nivel extern, pentru clienții noștri), atragere participanți pentru evenimentele marca Inspire Group și dezvoltare organizațională (induction, managementul performanței, motivarea angajaților etc) prin: - Redactarea și promovarea anunțurilor de recrutare, astfel încât să atragi candidați high potential; - Realizarea de selecții din baza de date, conform profilului candidaților, și contactarea persoanelor eligibile pentru prezentarea oportunităților de carieră disponibile (coldcalling); - Folosirea canalelor de comunicare (site-uri job-uri, LinkedIn, Facebook etc) pentru găsirea celor mai potriviți candidați. - Susținerea interviurilor telefonice sau face-to-face cu zâmbetul pe buze; - Realizarea short-list-ului cu cei mai potriviți candidați pentru pozițiile disponibile; - Oferirea feedback-ului fiecărui candidat intervievat; - Activarea bazelor de date și invitarea persoanelor eligibile la evenimentele Inspire Group; - Redactarea și completarea documentelor interne (contracte de practică, adeverințe), precum și a documentelor interne de resurse umane (fișe de post, RI, CIM etc.) - Crearea și implementarea unor sisteme de motivare a angajaților, astfel încât toată lumea să fie mulțumită (inclusiv tu).

Cerinte

- 2 ani de experiență în resurse umane; - Să găsești soluții chiar și în cele mai complicate situații; - Responsabilitate, organizare, dedicare, perseverență și seriozitate (ți-am ghicit calitățile?); - Abilități excelente de comunicare - în scris, verbale sau cum cere situația; - Abilități de multitasking la nivel de artă; - Să fii un adevărat cameleon când vine vorba de schimbări; - Să ai studii in domeniul psihologiei sau resurselor umane; - Să deții abilități excelente de utilizare a PC-ului și a pachetului Office (Excel - baze de date, Word, Power Point) - Să nu te mulțumești cu o singură limbă vorbită (engleza este în topul preferințelor noastre) Cu ce te alegi? - Un mediu provocator, care vine însoțit de o echipă tânără și veselă, dedicată viitorului profesional al tinerilor high-potential; - Șansa de a lucra într-unul dintre cele mai atractive domenii ale momentului - employer branding; - Training-uri pentru dezvoltarea competențelor necesare job-ului și pentru dezvoltare personală; - Sesiuni de coaching pentru îmbunătățirea metodelor de lucru în echipă; - Posibilitatea de a dedica mai mult timp pasiunilor tale - work from home 1 zi/lună și o zi scurtă 1 dată/lună; - Interacțiunea cu speakeri cunoscuți și cu unele dintre cele mai mari companii la evenimentele marca Inspire Group; - Celebrarea aniversărilor și sărbătorilor la birou cu mici atenții din partea companiei.

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Diploma de facultate

Nivel minim de experienta necesara 1 - 2 ani

1 pozitii disponibile 6 persoane au aplicat deja
Arata anuntul si prietenilor tai