Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Pentru unul din clientii nostrii din Belgia cautam un HVAC Project Manager care sa ocupe de partea financiara a proiectului, sa respecte deadline-urile si sa asigure calitatea lucrarilor. Ca si Manager de Proiect vei avea urmatoarele sarcini: -raportarea directa la managerul tehnic; -supervizarea directa a oamenilor din subordine; -sa fii la curent cu toate operatiunile pe partea de HVAC atat a subordonatilor cat si a subcontractantilor; -analizarea ofertele de topografie si a specificatiilor pentru a putea identifica punctele forte si punctele slabe pe baza observarii directe; -intocmirea de rapoarte diverse; -consultarea furnizorilor si a subcontractantilor; -furnizarea datelor tehnice catre proprietarii de proiect dupa primirea acordului de la directorul tehnic; -planificarea proiectelor pe faze si organizarea activitatii a fiecarui participant (subcontractant sau furnizor) in vederea respectarii orarelor impuse; -asigura distribuirea corecta a resurselor umane pe santierele de constructii; -formularea ofertelor de pret pentru lucrari suplimentare in acord cu departamentul tehnic; -respectarea procedurilor de aprobare a facturilor legate de cheltuielile pentru santierele de constructii; -asigura legatura permanenta intre client, proprietarul clientului si companie; -mentinerea diferitelor tabele de performanta ale rentabilitatii santierului si asigurarea in mod continuu a furnizarii tuturor informatiilor necesare pentru secretariat, departamentul de contabilitate si controlul de gestiune.

Cerinte

-minim 5 ani experienta ca si HVAC Project manager; -carnet de conducere categoria B; -cunostinte de limba franceza nivel avansat; -spirit antreprenor, -orientare spre client; Beneficii: -venit brut - 3000 - 4000 euro/luna; -masina de servici; -combustibil asigurat; -asigurare de sanatate.

1 pozitii disponibile 5 persoane au aplicat deja