Acest anunt nu mai este activ

Detalii loc de munca

Descrierea jobului

NU percepem deloc comision sau taxe. Oferta se adreseaza acelor persoane din domeniul medical (asistente, infirmiere) dar si acelor persoane care au avut in ingrijire 1 sau mai multe persoane in varsta. Pozitia de angajare: - Ingrijire si asistenta persoane in varsta in azile si clinici private/care home din Anglia - Se cere un minim de experienta si limba engleza mediu, de conversatie - Bilet de avion/transport pana in Anglia decontat de firma britanica. - Daca va fi nevoie, partea britanica va acorda la inceput un avans pentru instalare, cu retinere ulterioara din salariu. - personal cu experienta in ingrijire batrani/bolnavi cu dizabilitati/afectiuni medicale, infirmiere, ingrijitoare batrani, pentru azile/spitale din Marea Britanie. - asistenti/e medicali/e cu PIN - Limba engleza nivel conversational (inteles si vorbit)obligatoriu. Se sustine interviu direct cu partenerii nostrii britanici, pe skype. Responsabilitati: - Ajutor acordat persoanei bolnave, toaletare daca necesita - Plimbarea persoanei, recreere, ajutor in acordarea meselor - Realizarea igienei corporale (partiala sau totala). - Stimularea activitatii mentale si fizice a pacientilor. - Supravegherea starii de sanatate si raportare catre asistenti/medici. - Respectarea si aplicarea prescriptiilor medicale/tratament cu medicamente - Raporturi zilnice,completarea fisei de îngrijire a persoanei asistate . - In cazul asistentilor medicali - aplicarea tratamentelor de rigoare - Contract 12 luni, cu prelungire (nedeterminat) Contract legal de munca, asigurari platite. - Salarizare cu incepere de la 11.75 lire/ora, crescand la 13.95 lire/ora grad 4 - Senior Carer cu 4 ani experienta - Junior Nurse cu PIN si experienta 14.95 lire/ora - Registered Nurse cu PIN si experienta 22.95 lire/ora - Concediu de odihna 28 zile/an, platit de angajator !!! - Ore suplimentare platite corespunzator - Se lucreaza 8 ore/zi+ore suplimentare cand este cazul. Se va lucra in ture de zi si de noapte, prin rotatie. 1-2 zile libere/saptamana. - Se asigura cazare, contra cost (depinde de zona), cazare la locul/locatia de munca sau apropiere. Chiria se va plati numai din salariu, intre 60-70 lire/saptamana, functie de zona, cu toate utilitatile incluse. - Se asigura la inceput pentru Carer, training+Health and safety - curs induction obligatoriu in Anglia, 7 zile , cazare si 2 mese/zi, pana incepeti munca - Se va retine din salariu, de catre compania din Anglia, timp de 32 saptamani cate 20 lire pentru cazare, masa si induction+certificat si uniforma. La finalul celor 7 zile veti primi un Certificat britanic de absolvire, este obligatoriu in Anglia pe acest domeniu. - Plecari rapide, imediat dupa acceptarea candidatului de catre partea britanica si trimiterea dosarului catre angajator. Se stabileste direct cu compania britanica la interviu.

Cerinte

- ingrijitori/infirmieri/ingrijire batrani si bolnavi - asistenti/e medicali/e cu PIN - experienta relevanta in domeniu de ingrijire batrani, chiar si la familii 1-2 ani - experienta ca ingrijitor persoane batrane si bolnave, minim 1 an, chiar si in familie - varsta 22-50 ani maxim. - limba engleza nivel mediu (inteles si vorbit, nivel cel putin A2-B1) obligatoriu. - 2 recomandari in limba engleza, semnate si una stampilata - cazier judiciar tradus si legalizat (fara apostila !!!) - adeverinta medic familie-sanatoasa/apta de munca - tradusa si legalizata (fara apostila !!!) - copie CI si Pasaport - certificat nastere tradus autorizat (fara legalizare) - persoane sufletiste, rabdatoare cu batranii/bolnavii, seriozitate maxima, rezistenta la stress. - disponibilitate de plecare rapida. - dorinta de a castiga un salariu bun, pe masura muncii

Restrictii

Se accepta CV-uri in limba Romana

Nivel minim de educatie necesara Colegiu / studii postliceale

Nivel minim de experienta necesara 6 - 12 luni

Limbi straine necesare Engleza

30 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja