Acest anunt nu mai este activ

Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Firma Medipe Sp. z o.o. specializată în angajarea de personal medical și de îngrijire pentru muncă în Germania angajează: Îngrijitoare vârstnică, Himmelstadt Germania , 12 iunie Beneficii: 1. Contract legal de muncă 2. Salariu atractiv 3. Asigurare socială şi medicală 4. Cazare şi masă asigurată la domiciliul pacientului. 5. Decontarea cheltuielilor cu deplasarea 6. NU PERCEPEM COMISIOANE!!! Pacienta are 87 de ani , 55 kg si 165cm , are grad de boală 1. Doamna sufera de afectiuni specifice varstei si diabet si nu demult a cazut si are soldul fracturat. Nu are probleme cu comunicarea si orientarea in timp si spatiu.Se deplaseaza cu ajutorul altei persoane sau cu cadru rolator. Are nevoie de ajutor la ridicatul din pat.Este continenta , se duce singura la baie.Manaca si bea singura si nu are regim special. În sarcinile îngrijitoarej în afară de îngrijirea cu toată inima a pacientei intra: Ajutorul pacientei în timpul spălatului și igienei corporale .Curățenia în casă , pregătirea meselor , cumpărăturile,din cand in cand spălatul hainelor si călcatul acestora. Ajutorul pacientei la îmbrăcat , dezbrăcat , acompaniamentul la medic , plimbări , organizarea timpului liber penru pacientă. Doamna sta la sat la casa. Pentru îngrijitoare este disponibilă o cameră complet echipată printre altele internet. Salariul 1000€. La aplicatii va rugam sa adaugati clauzula. Prin prezenta declar că sunt de acord cu prelucrarea datelor mele personale în scopul găsirii unui loc de muncă prin firma Medipe.Conform legii nr. 677 din 2001.

Cerinte

Cerinţe: 1. Limba germană la nivel conversațional/avansat (Obligatoriu) 2. Experienţă îngrijire persoane vârstnice 3. Persoană înţelegătoare, răbdătoare şi prietenoasă 4. Apt de muncă

1 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja