Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Hospitality USA este dedicat tinerilor absolventi de studii superioare sau tinerilor profesionisti care doresc sa faca practica intr-o companie americana pe o perioada cuprinsa intre 3 si 12 luni. Pozitiile in cadrul programului trebuie sa fie superioare celor de chelner, barman, ospatar, busser, dishwasher.De obicei sunt legate de management turistic. Cateva detalii importante : - stagiile de practica oferite prin program sunt platite - programul se raporteaza la domeniul de studiu si/sau domeniul in care aveti experienta - rolul nostru este sa ne asiguram ca veti folosi programul corect si veti reveni in tara la terminarea programului - programul se desfasoara prin intermediul Sponsorilor de viza, siguranta dvs este maxima

Cerinte

Cerinte: varsta intre 20 si 30 ani va incadrati in una din urmatoarele 4 categorii student studii superioare sectia turism, management hotelier, servicii, catering absolvent la mai putin de 12 luni de la absolvire in domeniile de mai sus 5 ani experienta in domeniu indiferent de studiile absolvite absolvent peste 12 luni de la absolvire si minim 1 an experienta in domeniile de mai sus cunostinte de limba Engleza: minim nivel conversational, familiaritate cu terminologia in domeniu; nivelul de cunoastere a limbii engleze este un criteriu deosebit de important in selectia si plasarea unui candidat

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Liceu / scoala profesionala

5 pozitii disponibile 11 persoane au aplicat deja