Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Hoteluri de 3-4* din SPANIA selecteaza STUDENTI pentru a lucra in sezonul estival 2014 pe posturi ca: Ospatari(te), Receptioneri, Cameriste, Ajutoare bucatarie, Animatori. Salarii intre 300-400 Euro/luna. Plecari rapide! Programele de Internship (Stagii de practica) din Spania sunt ideale pentru studentii care vor sa castige experienta in hoteluri din strainatate. In plus, ai sansa de a-ti schimba stilul de viata pentru cateva luni de zile, de a-ti exersa si dezvolta cunostintele de limba engleza, spaniola sau germana si, bineinteles, de a te bucura de soarele si litoralul spaniol! Responsabilitati: OSPATARI/OSPATARITE: - primirea clientilor; - prezentarea meniului; - luarea comenzilor; - transmiterea comenzilor la bucatarie/bar; - servirea clientilor etc. RECEPTIONERI: - sa repartizeze camerele in functie de cerintele si solicitarile clientilor; - sa ii intampine pe oaspeti; - sa dea sfaturi si sa informeze oaspetii; - sa tina inregistrarile si sa faca munca specifica de birou, precum si alte activitati cerute de catre angajator. AJUTOARE BUCATARIE: - persoana selectata trebuie sa ajute la spalarea si taierea legumelor; - intretine bucataria restaurantului, echipamentele si ustensile in stare curata si ordonata. CAMERISTE: - sa curete camerele, holurile si alte incaperi, manual sau folosind echipament de curatenie; - sa curete si sa dezinfecteze baile; - sa schimbe asternuturile in camere. ANIMATOR: - animarea si asigurarea distractiei clientilor; - interactiune cu clientii (copii si adulti), precum si alte activitati prevazute in fisa postului.

Cerinte

Pentru programul de internship in Spania, SE CER: - cunostinte de limba engleza la nivel bun si de limba spaniola la nivel incepator/mediu; - cunostinte de limba germana la nivel incepator pentru unele posturi de Receptioner; - pasaport. Pentru programul de internship in Spania, SE OFERA: - contract legal de munca pe perioada de 3-6 luni; - salarii intre: 300-400 EURO NET/luna; - cazare GRATUITA; - masa GRATUITA; - plecare rapida. Costurile suportate de candidat: COSTURILE PROGRAMUILUI: Tarifele catre agentia noastra se impart astfel: A) Tarif de procesare a dosarului: 360 RON B) Tarif de mediere - 150 Euro la semnarea ofertei de munca sau 300 Euro din primul salariu C) 150-180 Euro comision la partener, in functie de postul pentru care ati fost selectat - se plateste in momentul in care studentul ajunge in Spania. *Pentru mai multe detalii, nu ezitati sa ne contactati!

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Liceu / scoala profesionala

30 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja