Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Recrutam pentru o importanta companie din domeniul mecanic situata in Oradea Inginer Programator CNC şi CMM. Responsabilităţi: · realizarea de programe CNC de prelucrare (2D şi 3D) pe maşini unelte echipate cu CNC (strunguri şi centre de prelucrare) şi calculul timpilor de prelucrare; · proiectarea şi realizarea programelor CNC pentru electrozi de eroziune; · testarea şi optimizarea programelor CNC de prelucrare; · realizarea de programe CMM pentru masini de masurat 3D; · proiectarea modelelor 3D pentru piese forjate si a modelelor 3D pentru matriţe de forjat; · calculul proprietăţilor de masă pentru piese forjate (greutate, volum, centru de greutate); · analiza unghiurilor de extragere a piesei din matriţă (diagrama în culori a unghiurilor de extragere) şi propuneri de modificare a lor, dacă este cazul; · asigurarea instruirii inginerilor mecanici proiectanţi din societate, privind utilizarea diferitelor programe de calculator (software) pentru proiectare şi programare a maşinilor unelte. Se ofera: · salariu motivant; · tichete de masă; · primă de concediu; · decontare 50% abonament transport intern si 75% abonament transport zone limitrofe. · bonus lunar de 7% din salariul de bază

Cerinte

· studii superioare tehnice (Mecanica sau T.C.M); · o buna cunoastere a programelor CNC si CMM; · experienţă profesională minim 5 ani; · bune abilităţi de comunicare şi relaţionare;

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Colegiu / studii postliceale

1 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja