Detalii loc de munca

Descrierea jobului

KREVIN recruteaza pentru un important client din Romania un inginer proiectare CAD cu experienta. Responsabilitatile sunt: - realizarea proiectarii constructive a modelelor conform caietelor de sarcini si a instructiunilor primite de la client; - verificarea disponibilitatilor materialelor in cooperare cu sectia de creatie in vederea realizarii modelelor prototip; - realizarea gradarilor (cresterilor interdimensionale) conform standardelor stipulate in documentatie; - distribuirea instructiunilor (dosar tehnic, markere) de realizare a modelului sefului de creatie; garantarea si supravegherea intretinerii echipamentelor aflate in dotare; - responsabil de executarea lucrarilor primite si intocmirea rapoartelor saptamanale. Beneficii: - salarizare atractiva; - posibilitatea de promovare profesionala; - oportunitatea de a lucra intr-o companie multinationala. Numai candidatii selectati vor fi contactati. Toate candidaturile vor fi analizate cu obiectivitate si in deplina confidentialitate

Cerinte

- studii superioare de specialitate - absolvent al unei facultati textile; - experienta in executarea tiparelor pentru imbracaminte, gradare si incadrare a tiparelor, plotare, conversii intre diferite formate; - utilizarea cu usurinta a aplicatiilor din pachetul MS Office (Word, Excel, Outlook); - cunostinte temeinice a tehnicilor si termenilor utilizati in tehnologia de confectionare; - experienta in lucrul cu sistemele CAD Gerber si/sau alte similare; - cunostinte de limba engleza si franceza la nivel avansat; - persoana responsabila, creativa si cu initiativa.

1 pozitii disponibile 5 persoane au aplicat deja