Acest anunt nu mai este activ

Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - Germania

Descrierea jobului - Germania

Căutăm: Îngrijitor/oare persoane vârstnice în sudul Germaniei | primă 1.000 € Pentru clienţii noştri renumiţi din sudul Germaniei căutăm cu disponibilitate imediată Îngrijitor/oare persoane vârstnice cu normă întreagă Responsabilităţile dvs. includ: • documentarea modului de îngrijire şi colaborarea cu asistenţii/ele medicali/e • îngrijirea generală de bază a locatarilor şi pacienţilor • participarea în cadrul măsurilor de mobilizare terapeutice • însoţirea şi îngrijirea locatarilor şi a rudelor acestora Ne dorim: • pregătire profesională de 1 an, finalizată, ca îngrijitor/oare persoane vârstnice, îngrijitor/oare bolnavi sau mai mulţi ani de experienţă profesională • cunoştinţe de limbă germană la nivel conversațional (începând cu nivelul A2) absolut necesare • cunoştinţe de specialitate cuprinzătoare şi de actualitate • siguranţă şi empatie în comportamentul cu oamenii • flexibilitate • disponibilitate pentru deplasări la nivel naţional În schimb primiţi de la noi • un salariu de bază brut mai mare decât salariul tarifar începând de la 1.600,00 euro • 1.000,00 euro brut primă de loialitate în cazul recunoaşterii legale în Germania • bonificaţie suplimentară pentru masă pe zi • bonus pentru munca în ture, duminica, în zilele de sărbătoare, precum şi în turele de noapte • slujbe în centrele de îngrijire exclusive ale diferitelor instituţii de finanţare • organizarea şi preluarea diferitelor cheltuieli de cazare suportate • organizarea şi plata călătoriilor • program de lucru flexibil, care să corespundă posibilităţilor dvs. Individuale

Cerinte

• pregătire profesională de 1 an, finalizată, ca îngrijitor/oare persoane vârstnice, îngrijitor/oare bolnavi sau mai mulţi ani de experienţă profesională • cunoştinţe de limbă germană la nivel conversațional (începând cu nivelul A2) absolut necesare • cunoştinţe de specialitate cuprinzătoare şi de actualitate • siguranţă şi empatie în comportamentul cu oamenii • flexibilitate • disponibilitate pentru deplasări la nivel naţional

10 pozitii disponibile
Arata anuntul si prietenilor tai