Detalii loc de munca - Cluj Napoca

Descrierea jobului - Cluj Napoca

ROL: Inspectorul de calitate are responsabilitatea de a verifica produsele achizitionate conform planurilor de calitate si cerintelor clientului. RESPONSABILITATI: Realizarea controlului si masuratorilor conform planurilor de control a tuturor pieselor achizitionate de la furnizori; Verificarea si asigurarea calitatii in procesul de productie; Realizarea de audituri interne si externe in domeniul asigurarii calitatii; Participarea la programele de selectie si imbunatatire a calitatii furnizorilor; Pregatirea si managerierea documentatiei specifice asigurarii calitatii in conformitate cu cerintele interne si externe; Analizarea si raportarea indicatorilor de perfomanta din punct de vedere calitativ ai furnizorilor.

Cerinte

Candidatul ideal Studii medii - domeniu tehnic, electric sau mecanic; Experienţa minima 6 luni in domeniul inspectiei calitatii; Cunostinte minime de desen tehnic si utilizare a intrumentelor de masura (subler, micrometru); Experienta in utilizarea pachetului Microsoft Office PC; Limba engleza este considerata un avantaj.

1 pozitii disponibile 5 persoane au aplicat deja
Festivalul economiei germane