Detalii loc de munca

Descrierea jobului

– Contacteaza societatile de transport international si incheie contracte de colaborare – Contacteaza potentialii clienti de transport international si prezenta serviciile oferite de firma; preia comenzile si negociaza tarifele de transport cu clientii – Selecteaza furnizorii de transport – Identifica solutiile de transport – Urmareste modul de executare al transportului si al seviciilor conexe, verifica documentele de transport, urmareste comenzile executate – Tine legatura cu clientii si ii informeaza in legatura cu derularea transportului – Intocmeste rapoarte periodice de activitate

Cerinte

Experienta pe un post similar- EXPEDITOR INTERNATIONAL- minim 2-3 ani Avantaj: experienta lucru zona BENELUX Prezinta un avantaj urmatoarele : – Engleza – Germana – Italiana – Cunostinte operare PC (Windows, Microsoft Word si Excel, Internet) Beneficii Oferite – Salariu fix +Bonus ( procent din business propriu generat ) – Telefon

3 pozitii disponibile 4 persoane au aplicat deja