Acest anunt nu mai este activ

Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - București

Descrierea jobului - București

Descrierea jobului: Dacă ești o persoană dinamică și motivată, cu abilități de negociere și capacitatea de anticipare a situațiilor neprevăzute, dacă oportunitatea de a te forma și dezvolta într-un mediu internațional reprezintă o provocare pentru tine, atunci alătură-te echipei Transport la sediul nostru din București. Misiune: În calitate de International freight forwarder în Veo, principalele tale misiuni vor fi: -Contactarea furnizorilor de marfă din Europa pentru a asigura aprovizionarea platformelor logistice și a organiza transporturile; -Organizarea transportului de marfă de la furnizorii din Europa către platformele logistice și urmărirea comenzilor până la recepționarea mărfii; -Negocierea tarifelor de transport pentru a identifica cea mai bună soluție de livrare; -Stabilirea telefonică și prin e-mail a datelor și orelor de livrare la platformele de destinație; -Informarea serviciului Achiziții și Marketing (din partea clientului) despre comenzile blocate; -Comunicarea cotațiilor de transport la cererea serviciului Marketing (din partea clientului). Beneficii: Pentru ca apreciem implicarea, oferim: -Pachet salarial atractiv; -Curs de limba franceză; -Training de specialitate, -Cursuri de dezvoltare personală.

Cerinte

Pentru reușita în această misiune este nevoie de: -Experientă profesională de cel puțin 2 ani într-unul din domeniile următoare: customer service, order management, achiziții, vanzări, transport, logistică; -Experientă în proceduri import – export reprezintă un avantaj; -Cunoașterea limbilor: spaniola, engleză și franceză nivel B2; -Cunoștințe de utilizare pachet Microsoft Office (îndeosebi Excel); -Cunoștințe SAP (reprezintă un avantaj); -Bună capacitate de organizare; -Gândire analitică; -Atenție la detalii.

1 pozitii disponibile
Arata anuntul si prietenilor tai