Acest anunt nu mai este activ

Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Avem urgent loc de barbat pe programul de munca Infirmieri si asistenti medicali in azile de batrani sau clinici medicale specializate din Anglia, cu plecare in prima jumate a lunii ianuarie. Responsabilitati: • se ocupa in principal cu asigurarea confortului batranului asistat, • asistarea alimentatiei si administrarea alimentelor acestuia, • acordarea ingrijirilor igienice (imbaiere) • mobilizarea si transportul, • supravegherea starii de sanatate, • respectarea si aplicarea prescriptiilor medicale, • acordarea primului ajutor, • gestionarea resurselor alocate, • asigurarea conditiilor igienico-sanitare, • completarea fisei de ingrijire a persoanei asistate etc. Beneficii: - interviu din tara cu compania din UK - cazare identificata de catre angajator - cursuri de perfectionare, training platit, sprijin in obtinerea PIN number - sector de activitate foarte stabil - plecari rapide - comisionul agentiei se plateste din primul salariu. Alte informații: SALARIZAREA este de 7,02 Lire Sterline/ora pentru INFIRMIERI (salarizare aproximativa: 972 – 1.728 Lire Sterline/luna avand in vedere numarul de ore lucrate si turele de noapte) si de minim 9 pana la 13 Lire sterline/ora - pentru ASISTENTI MEDICALI, in functie de experienta si calificare (salarizare aproximativa: 1260 – 2592 Lire Sterline/luna(asta daca calculam la castigul minim de 9 lire pe ora), avand in vedere numarul de ore lucrate si turele de noapte, in cazul in care castigul este minim). Numar de ore lucrate pe saptamana: minim 35 ore/saptamana, maxim 72 ore/saptamana. CERINTE: - harnic si de incredere - experienta (voluntariat) constituie avantaj - engleza nivel mediu

Cerinte

1 pozitii disponibile 21 persoane au aplicat deja