Detalii loc de munca

Descrierea jobului

RENTA CRED-H.R.AGENCY SRL, recruteaza infirmiere dispuse sa lucreze in azile/camine de batrani din Italia. Contractul de munca este supus prevederilor legii italiene si se va incheia cu institutia la care vor fi incadrate infirmierele.Durata contractului include o perioada de proba de 6 luni, urmand a se prelungi in situatia in care infirmiera va corespunde cerintelor postului. Se ofera: cazare si masa la sediul caminului, salariu lunar net 700 euro.Angajatorul nu asigura transportul din Romania in Italia. Programul obisnuit de munca va fi 9 ore zilnic, 6 zile pe saptamana.Acest program poate suferi schimbari in functie de numarul de personal si nevoile de ingrijire/tratament ale persoanelor internate. Aplicantele interesate sunt rugate sa trimita CV inclusiv pe adresa de e-mail a firmei noastre.

Cerinte

Cerinte minimale pentru ocuparea postului: -cunostinte medicale si experienta de munca pe post similar in Romania/strainatate; -disponibilitate de lucru in regim de program prelungit si conditii de stress(o infirmiera poate sa asigure ingrijirea a cel putin patru persoane varstnice) -cunostinte de limba italiana; nu sunt neaparat necesare dar constituie avantaj(in azil lucreaza si alti cetateni romani) -stare de sanatate foarte buna( fizic si psihic); nu se admit persoane labile psihic, anxioase, cu tulburari de comportament

5 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja