Detalii loc de munca

Descrierea jobului

- Intocmirea propunerilor tehnico – financiare la solicitarea potentialilor clienti in domeniul constructiilor caselor din lemn; - Analizeaza documentatia de atribuire, identifica neconcordante si formuleaza solicitari de clarificare; - Urmareste raspunsurile de clarificare ale autoritatii contractante si tine cont de ele in elaborarea ofertei; - Colaboreaza cu partenerii de asociere si cu subcontractantii declarati, in vederea intocmirii ofertei; - Introduce datele in programe speciale de calcul a devizelor; - Intocmeste, la termenul stabilit, propunerile tehnica si financiara cu respectarea documentatiei de atribuire; - Depune oferta in termenul specificat; - Verifica conformitatea lucrarilor executate si masurate, in conformitate cu proiectul tehnic. - Verifica cantitatile de lucrari predate catre devizare sau ofertare, in conformitate cu proiectul tehnic. - Intocmeste baze de preturi, caiete de masuratori, incadreaza cantitatile de lucrari in articole de deviz; - Analizeaza schimbari de solutii sau materiale in vederea optimizarii valorii lucrarilor si a termenului de executie; - Solutioneaza diverse probleme si/sau neclaritati din aria sa de competenta; - Tine evidenta cantitatilor de lucrari executate din deviz oferta si a sumelor platite; - Participa la intocmirea ofertelor si a documentatiei; - Intocmeste calcule, devize, oferte tehnico-economice si dosare de prezentare pentru cererile de oferta primite; - Gaseste si propune solutii constructive cat mai adaptate posibilitatilor tehnice si competentelor companiei; - Emite cereri de oferta catre furnizori/subantreprenori, compara ofertele de pret; - Analizeaza si definitiveaza propunerile de contract, impreuna cu seful ierarhic; - Intocmeste situatii de lucrari in relatia cu Beneficiarul; - Verifica situatiile de lucrari ale subantreprenorilor; - Tine evidenta costurilor pe lucrare.

Cerinte

Studii superioare de profil tehnic (Constructii); Foarte bune cunostinte de limba franceza (scris/vorbit) Minim 3 ani experienta in ofertare/devizare pentru constructii case lemn. Abilitati foarte bune de comunicare si negociere. Capacitate ridicata pentru analiza, sinteza si planificare. Cunostinte solide operare PC: MS Office, Autocad, MS Project, Programe de Deviz Windev. Abilitati tehnice. Spirit de echipa si de colaborare, persoana dinamica, motivata, flexibila, atenta la detalii Persoana serioasa, ordonata, responsabila

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Colegiu / studii postliceale

1 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja