Acest anunt nu mai este activ

Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - România

Descrierea jobului - România

Urmareste si respecta planul de mentenanta prevenitiva (asigurarea functionalitatii in parametri tehnici optimi a instalatiilor electrice ale utilajelor si echipamentelor), stabilit la nivelul fiecarei sectii de productie Asigura functionarea sistemelor de automatizare conform standardului specific companiei Se implica efectiv sau ofera suport pentru realizarea mentenantei corective, prevenitive si predictive a liniilor automate de prodcuctie in functie de prioritati si de sesizarile primite Propune solutii de imbunatatire a fluxurilor de productie si a proceselor; propune solutii pentru imbunatatirea exploatarii utilajelor si echipamentelor din punct de vedere electric si al sigurantei. Participa la realizarea lucrarilor de investitii si reparatii, pe domeniul electric – automatizari, la termenele si standardele de calitate agreate. Respecta procedurile si instructiunile tehnice ale utilajelor, asigura interventia rapida si in conditii de siguranta in caz de defectiuni sau avarii Coopereaza cu personalul operativ din sectiile de productie si cu personalul de mentenanta mecanica pentru identificarea si rezolvarea, in timp util si in conditii de securitate a muncii, a problemelor survenite Asigurarea comunicarii cu prestatorii externi in scopul rezolvarii problemelor ce apar la liniile de productie; Prezinta rapoarte referitoare la starea utilajelor, in ceea ce priveste partea de automatizare; Asigura instruirea si transferul de cunostinte profesionale catre membrii echipei de mentenanta electrica, in vederea dezvoltarii abilitatilor tehnice necesare desfasurarii in bune conditii a activitatii de interventie si reparatie in domeniul electric

Cerinte

Studii superioare de specialitate in domeniul electrotehnica, electronica, automatica, mecatronica Cunostinte relevante despre echipamentele electrice pentru automatizari industriale, automate programabilie tip PLC Siemens, masini interfata cu utilizator Experienta profesionala relevanta pe un post similar, in mediu industrial /activitate de productie Seriozitate, spirit de observatie, atentie concentrata si distributiva Spirit de initiativa, si orientare catre auto imbunatatire continua Gandire structurata, logica si capacitate de analiza tehnica Abilitati dezvoltate de planificare si organizare Cunostinte PC: suita MS Office, programe si platforme specifice din domeniul automatizarilor. Abilitatile de comunicare in limba engleza constituie un avantaj

Restrictii

Se accepta CV-uri in limba Engleza

1 pozitii disponibile
Arata anuntul si prietenilor tai