Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Responsabilitati principale: • Efectueaza instruirea personalului din subordine cu privire la securitatea si sanatatea in munca. • Elaboreaza si actualizeaza instructiunile proprii privind securitatea si sanatatea in munca si instructiunile tehnice de lucru • Executa intretinerea si reparatiile curente pentru instalatia electrica si automatizari • Organizeaza instruirea periodica a subordonatilor cu privire la functionarea si intretinerea instalatiilor . • Intocmeste listele de lucrari de reparatii periodice si anuale • Intocmeste bugetul de mentenanta pentru instalatia electrica si de automatizari • Intocmeste si actualizeaza lista pieselor critice conform criteriilor care se stabilesc • Tine evidenta stocului de piese de schimb si se preocupa permanent de completarea acestuia. • Inlocuieste managerul de mentenanta pe perioada absentei acestuia din fabrica preluand si sarcinile acestuia. • Are in grija si in administrare documentatia electrica si de automatizari a fabricii. • La fiecare sfarsit de luna efectueaza citirile cotoarelor de apa ,electricitate si gaz ,tine arhiva inregistrarilor si le raporteaza persoanelor desemnate. • Anual, efectueaza autorizarea interna a personalului din subordine

Cerinte

Profilul candidatului: • Capacitate de sinteza , identificare a problemei , comunicare cu toate nivelurile • Capacitate de gestionare a timpului si de stabilire a prioritatilor • Ordonat , riguros , disciplinat, integru • Civilizat , trebuie sa aiba un limbaj decent • Lucru individual si in echipa

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Colegiu / studii postliceale

1 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja