Acest anunt nu mai este activ

Detalii loc de munca

Descrierea jobului

SC Infomunca Recruitment SRL recruteaza Ingineri Electrici Principali pentru o companie multinationala din Olanda Compania este lider global in tehnologia de control wireless. Dezvolta soluții tehnologice de control si produce o linie larga de telecomenzi universale pre-programate, si accesorii audio-video (AV) care sporesc si simplifica experienta de divertisment la domiciliu. Aceasta include: - Telecomenzi pre-programate universale IR si RF - Circuite integrate pre-programate - Solutii software, firmware si tehnologice care pot controla urmatoarele dispozitive: televizoare, telefoane inteligente, tablete, console de jocuri conectate wireless care pot interacționa cu retelele de domiciliu. Nu percepem comision sau alte taxe! Oferta salariala: 45.000- 55.000 Euro brut/an in functie de experienta si performante -Se ofera bonus anual individualizat in functie de performante -Contract legal de munca -Asigurare si concediu anual platit Responsabilitati: -Ofera consultanta inginerilor de aplicatie pe baza intrebarilor tehnice de la clienti -Este responsabil pentru crearea diagramelor de sistem bloc conform cerintelor produsului -Crearea schemei electrice sia BOM-ului pe baza diagramei bloc -Colaboreaza cu echipa R&D (research &development) pentru o imbunatatire continua a elementelor cheie, cum ar fi: touch-screen capacitive, senzori de miscare, control vocal si implementare RFIC -Supravegheaza procesul de fabricatie a produsului -Ofera training inginerilor de aplicatie, pentru a intelege tehnologia sufficient de bine pentru a putea discuta cu clientii

Cerinte

Cerinte: -Licenta +10 ani experienta -Master: +7 ani experienta -Doctorat: +4 ani experienta -Cunoasterea limbii engleze la nivel avansat -Persoana serioasa, adaptabila, cu dorinta constanta de autodepasire

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Diploma de facultate

Limbi straine necesare Engleza

5 pozitii disponibile 1 persoane au aplicat deja