Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - Cluj Napoca

Descrierea jobului - Cluj Napoca

S.C. Infomunca S.R.L. recruteaza Inginer Electronist pentru o companie renumita din Cluj-Napoca Nu percepem comision! Oferta: Salarizare: intre 1000-1500 Euro/luna Atributii: - Supervizarea verificarii si punerii in functiune a retelelor electrice. - Optimizari si ajustari de programare pentru automate de comanda S7 - Programare pentru roboti industriali, in special KuKa sau ABB - Punere in functiune a echipamentelor de automatizari pentru masinile de suduri in plastic

Cerinte

Candidatul ideal: -Absolvent al unei Universitati Tehnice, preferabil facultati de Electrothenica, Automatizari, Electronica, Roboti Industriali etc. -Cunostinte foarte bune de limba Engleza. Cunoasterea limbii Germane poate constitui un avantaj. -Experienta in punerea in functiune a sistemelor automatice si retelelor automatice. -Experienta in programare si cunoastere de Hardware pentru solutionari tehnice si modidicari la masinile cu comanda numerica si a instalatiilor automate de proces (in special S7) precum si programare de roboti. -Disponibilitatea la calatorii sporadice in functie de locatia clientilor, in USA sau in Europa. -Disponibilitatea la efectuarea unui Training (aprox. 4 luni) de specializare in Germania

1 pozitii disponibile
Arata anuntul si prietenilor tai