Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Descrierea jobului:  Loc de muncă în Germania in domeniul automatizărilor industriale  Numai candidați care caută un angajament de medie sau lungă durată  Schimbarea domiciliului pe lungă durată sau definitivă în Germania  Constituie avantaj specializarea ca programator pentru proiectare de software pentru: - automate programabile PLC SIEMENS tip S7-300 - panouri industriale de vizualizare SIEMENS tip HMI - roboți industriali - regulatoare pentru servomotoare  Proiectare de software pentru PLC care comandă echipamentul industrial al clientului  Punerea în funcțiune a sistemelor industriale, adaptarea programelor PLC  Deplasări la clienți pentru intervenții la echipamentul livrat  Desen tehnic în domeniul proiectării de scheme electrice

Cerinte

Candidatul ideal:  Licenţiat al unei Universități Tehnice de specialitate: electrotehnică, automatizări, software pentru industrie  Experiență cu echipament de automatizări industriale constituie un avantaj  Constituie avantaj familiarizarea cu sistemele de comandă PLC și CNC  Cunoștințe de limbă germană, cel puțin nivel de bază  Cunoștințe avansate de MS-Office  Candidatul beneficiază de ajutor profesional pentru un start de succes, alfa-Horizont oferind tot sprijinul pentru integrarea în Sistemul Social German.

2 pozitii disponibile 6 persoane au aplicat deja