Detalii loc de munca

Descrierea jobului

SC Infomunca Recruitment SRL recruteaza Ingineri Mecanici Principali pentru o companie multinationala din Olanda Compania este lider global in tehnologia de control wireless. Dezvolta soluții tehnologice de control si produce o linie larga de telecomenzi universale pre-programate, si accesorii audio-video (AV) care sporesc si simplifica experienta de divertisment la domiciliu. Aceasta include: - Telecomenzi pre-programate universale IR si RF - Circuite integrate pre-programate - Solutii software, firmware si tehnologice care pot controla urmatoarele dispozitive: televizoare, telefoane inteligente, tablete, console de jocuri conectate wireless care pot interacționa cu retelele de domiciliu. Nu percepem comision sau alte taxe! Oferta salariala: 45.000- 55.000 Euro brut/an in functie de experienta si performante -Se ofera bonus anual individualizat in functie de performante -Contract legal de munca -Asigurare si concediu anual platit Responsabilitati: -Evalueaza designurile noi si ofera feedback despre desenele pentru fabricatie si desenele pentru reconditionare in fazele de dezvoltare ale produsului -Verifica si corecteaza desenele mecanice, si rezolva problemele care pot interveni -Pregateste componente pentru testare si evalueaza rezultatele -Comunica echipei de ingineri recomandarile pentru imbunatatire -Este responsabil pentru problemele aparute la designul proceselor noi -Va oferi sprijin tehnic pentru proiectele Europene -Va efectua si alte atributii desemnate

Cerinte

-Diploma de licenta in Inginerie Mecanica sau sau in domeniu echivalent -7-10 ani de experienta ca Inginer Mecanic in domeniul electro-mecanic, design-ul de telecomenzi sau desvoltare de telefoane mobile reprezinta un avantaj -Cunoasterea limbii engleze la nivel avansat

5 pozitii disponibile 15 persoane au aplicat deja