Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - București

Descrierea jobului - București

Context Camusat este o companie multinationala cu prezenta in peste 40 de tari si peste 2000 de angajati. Din anii ‘40 compania a crescut si a dezvoltat 5 linii de business, cum ar fi constructiile de site-uri de telecomunicatii, instalare si punere in functiune echipamente radio, proiectare sisteme de energie regenerabila, reparatii si intretinere de retele de fibra optica si servicii de monitorizare si suport ale acestora. Functia postului Pentru a executa dezvoltarea si modernizarea retelei de telecomunicatii din Romania, suntem in cautarea unui Inginer Note de Calcul. Principala functie a postului realizarea calculului structural pentru structurile metalice ce urmeaza a fi instalate (turnuri de teava sau cornier, suporti pentru antene ce pot fi fixati in diverse moduri pe turnuri sau cladiri). Sarcini • Intocmirea din punct de vedere tehnic al planului de proiect • Intocmirea antemasuratorilor si a caietelor de sarcini • Realizarea calculului structural pentru structuri metalice • Efectuarea calculelor pentru fundatii de beton • Acordarea de asistenta tehnica reprezentantilor clientului Beneficii • Salariu motivant • Bonusuri de performanta • Oportunitatea de a lucra in proiecte industriale majore, inovatoare • Cariera si oportunitati de dezvoltare bazate pe performanta • Pachet de beneficii (asigurare medicala, transport)

Cerinte

Cerinte • Studii superioare tehnice (constructii civile) • Experienta intr-o companie in domeniul telecomunicatiilor reprezinta avantaj • Cunostinte avansate AutoCad 2D - obligatoriu si Autocad 3D reprezinta avantaj • Cunostinte avansate SAP 2000, Mathcad - obligatoriu • Cunostinte SolidWorks reprezinta avantaj • Cunostinte limba engleza - nivel avansat • Cunostinte limba franceza reprezinta avantaj • Atentie la detalii • Capacitatea de a respecta termene limita

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Diploma de facultate

Nivel minim de experienta necesara 1 - 2 ani

Limbi straine necesare Engleza

1 pozitii disponibile
Arata anuntul si prietenilor tai