Detalii loc de munca

Descrierea jobului

EBC recruteaza un Inginer Ofertare pentru o companie specializata in proiectarea si realizarea instalatiilor de racire, incalzire si de ventilatie. Responsabilitati: - Selectie de echipamente in software-ul specializat al companiei; - Intocmire oferte echipamente si piese de schimb; - Intocmire si actualizare documentatie tehnica produse; - Plasare comenzi catre compania-mama; - Organizare transporturi externe si livrari; - Coordonarea/ programarea (din birou) a activitatilor de montaj si PIF; - Scounting /identificare clienti - cercetare pe internet.

Cerinte

- Studii superioare (Facultatea de instalatii, Energetica, Facultatea de Inginerie mecanica si mecatronica); - Experienta pe un post similar, de ofertare; - Foarte buna capacitate de organizare si abilitati de lucru in echipa; - Cunostinte AutoCAD 2D; - Cunostinte despre ehipamente hidraulice si termice: Chillere, motoare electrice, ventilatoare, pompe, turnuri de racire, schimbatoare de caldura, statii de tratare apa, convertizoare de frecventa, tablouri de automatizare, sensori de temperatura, umiditate, presiune, vane, etc. - Cunoștințe bune suita Office (Word, Excel); - Cunostinte limba engleza tehnica. Beneficii: - Salariu fix atragator - Stagii de formare in strainatate - Posibilitatea de a castiga experienta intr-un mediu multinational.

1 pozitii disponibile 5 persoane au aplicat deja