Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Antal International - biroul din Iasi, agentie specializata in recrutare si selectie de personal, recruteaza pentru clientul sau - companie cu capital romano-belgian din domeniul productiei textile Inginer Proiectant CAD (Iasi/Falticeni). Responsabilitati: - executare tipare imbracaminte – sistem CAD - gradare si incadrare tipare - plotare - conversii intre diferite formate - intocmire fise croit

Cerinte

- studii superioare de specialitate (absolvent al facultatii de textile); - experienta in lucrul cu sistemele CAD Gerber si/sau altele similare - utilizarea cu usurinta a aplicatiilor din pachetul MS Office (Word, Excel, Outlook) - cunostinte temeinice a tehnicilor si termenilor utilizati in tehnologia de confectionare - cunostinte bune de limba engleza sau alte limbi straine constituie un avantaj - experienta in executarea tiparelor pentru imbracaminte barbati si femei, gradare si incadrare a tiparelor, plotare, conversii intre diferite formate - spirit de lucru in echipa, initiativa, creativitate, responsabilitate Beneficii Oferite Pachet salarial atractiv

1 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja