Detalii loc de munca - București si altele

Descrierea jobului - Cluj Napoca si altele

Beneficii: salariu fix intre 3700-4500 net negociabil in functie de experienta; Posibilitate de avansare; Bonus de relocare; Asigurare medicala; Traininguri interne; Overtime compensat prin bani/ timp liber; Bonus anual; Mic dejun asigurat de companie in fiecare zi de vineri. Certificari si experiente : Experienta minim 8 luni in proiectare; Diploma de licenta(master) cu specializarea Instalatii pentru Constructii, Instalatii HVAC si/sau Sanitare & Stingere a Incendiilor; Elaborarea planurilor pentru instalatii HVAC in 2D si 3D; Elaborarea PID(Schemele functionale/Diagrame de proces); Elaborarea calculelor privind pierderile de presiune; Dimensionarea:echipamentelor si selectarea, tevilor, conductelor, pieselor si accesoriilor etc; Elaborarea rapoartelor si a altor documente in scris, in Limba Romana sau in Limba Engleza, in functie de solicitari; Urmeaza in totalitate procedurile Sistemului de Calitate in cadrul proiectelor,asigurandu-se ca planurile, specificatiile, rapoartele si corespondenta sunt pregatite, emise completate si arhivate conform cerintelor, conform protocolului companiei privind Sistemul de Calitate al acesteia. Sustine Liderul de Proiect aducandu-si contributia cu optiuni fezabile si pregatind modele de referinta pe optiuni; Colaboreaza cu ceilalti Ingineri de Instalatii mecanice si cu toate celelalte departamente. Colaboreaza cu membrii echipei de proiectare pentru transmiterea solicitarilor departamentului de Instalatii Mecanice catre acestia, precum si intelegerea cerintelor clientului; Participa la sedinte cu Contractorii privind clarificarea ofertelor, in calitate de reprezentant al Proiectantului; Raspunde la solicitarile contractorului si participa la sedintele din cadrul desfasurarii proiectului; Se ocupa de problemele de zi cu zi aparute in teren,asigurandu-se ca informatiile importante ajung in timp util; Efectueaza inspectii de teren pentru a monitoriza modul desfasurarii activitatii din punct de vedere al Instalatiilor mecanice si in calitate de reprezentant al proiectantului, cu scopul de a se asigura de calitatea muncii, care trebuie sa fie conforma cu normele de proiectare; Isi aduce aportul in elaborarea documentelor finale de predare; Manifesta constientizarea privind aparitia riscurilor, semnaland ivirea anumitor probleme in cadrul proiectului, pe care le va discuta cu Seful de Proiect; Va intelege notiunile privind valorile companiei la nivel de Grup; Va intelege notiunile privind politica si principiile companiei impotriva Mitei si Coruptiei; Raporteaza sefului direct orice alta problema care poate afecta termenul de livrare al proiectului, sau orice alta problema care poate afecta imaginea companiei; Va manifesta o relatia profesionala pozitiva cu clientul; Participa la sedintele departamentului, difuzand informatii in cadrul departamentului,comunicand si cu membrii din celelalte departamente ale companiei; Va completa pontajele saptamanale, in timp util si cu acuratete; Isi va aduce aportul privind imbunatatirea activitatii sustenabile in cadrul companiei; Isi planifica munca atribuita, optimizandu-si timpul si resursele; Creeaza conexiuni pentru a prezenta oportunitati de dezvoltare a afacerilor in relatia cu clientii si catre alte departamente sau cu organizatii din interiorul grupului. ​

Cerinte

lucru in echipa si etica morala a muncii; capacitatea de a respecta termenele de livrare ale proiectelor si obtinerea rezultatelor propuse de lucrul individual; excelente abilitati de scriere si comunicare in ambele limbi: Romana si Engleza; adaptarea cu usurinta la diferite conditii si cerinte de munca. Competente excelente in AutoCAD; Competente in MagiCAD; Competente in Microsoft office; Experienta in programul Navis sau in programe similare acestuia; Experienta in programele de dimensionare a tevilor. ​

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Diploma de facultate

Nivel minim de experienta necesara 6 - 12 luni

Limbi straine necesare Engleza

4 pozitii disponibile